نرم افزار بارکد خوان اندروید Barcode Scanner+ (Plus) 1.12.1

تاریخ : جمعه، 15 می 2015
تعداد بازدید: 1,605
دیدگاه‌ها برای نرم افزار بارکد خوان اندروید Barcode Scanner+ (Plus) 1.12.1 بسته هستند
نوشته : حمید
   

نرم افزار بارکد خوان اندروید

Barcode Scanner+ (Plus) 1.12.1

بارکد، که در فارسی به آن خط نماد، رمزمیله، کد میله‌ای و رمزینه نیز می‌گویند، نوعی نمایش تصویری اطلاعات بر روی سطوح است که اطلاعات آن را می‌توان توسط ماشین بازخوانی کرد. بارکدهای اولیه اطلاعات را در قالب عرض و فاصله خطوط موازی چاپ شده ذخیره می‌کردند و به صورت یک دسته از خطوط مستقیم موازی دیده می‌شدند اما امروزه بارکدها ممکن است — بسته به نوع — به شکل دو بُعدی، یک دسته نقطه، یک دسته دایره هم مرکز و یا به صورت مخفی شده در تصاویر نیز ظاهر شوند. بارکدها توسط یک پویشگر نوری که دستگاه بارکدخوان نامیده می‌شود بازخوانی می‌شوند و اگر در تصاویر مخفی شده باشند توسط نرم‌افزار خاصی از آن بیرون کشیده می‌شوند. بارکدها به صورت گسترده‌ای در پیاده‌سازی سیستم‌های جمع‌آوری خودکار اطلاعات شناسه‌ها که سرعت و دقت ورود اطلاعات را بالا می‌برند کاربرد دارند.

در حالی که پیش از این قواعد رمزگذاری بارکدها فقط اجازه نمایش اعداد را می‌داد به کمک نشانه‌گذاری‌های جدید می‌توان از مجموعه حروف بزرگ الفبای انگلیسی تا مجموعه کامل نویسه‌های ASCII و حتی بیشتر از آن را در یک بارکد گنجاند. نیاز به گنجاندن داده‌های بیشتر با توجه به محدودیت اندازه بارکدهای اولیه به ظهور رمزهای ماتریسی (نوعی بارکد دوبعدی) انجامید که برخلاف بارکدهای اولیه به جای آن که از دسته‌ای از میله‌های متساوی تشکیل شده باشد جدولی متشکل از سلولهای مربع شکل است. بارکد پشته‌ای سازشی بین بارکد دوبعدی و بارکد میله‌ای است که نشانه‌گذاریهای قدیم بارکدهای میله‌ای را گرفته و در قالبی که اجازه وجود چند ردیف از بارکدهای میله‌ای را می‌دهد می‌گنجاند.

نرم افزار بارکد خوان اندروید

کاربردهای بارکد و نرم‌افزارهای مرتبط

بارکد خوان ، اسکنر بارکد ، نرم‌افزار بارکد ، تجهیزات بارکد و مواردی از این دست در صنعت فناوری اطلاعات و نیز استفاده از تکنولوژی های جدیدتر عموماً مبتنی بر فناوری بارکد و RFID امروزه در صنعت بسیار الزامی می باشند. ارائه نرم‌افزار های کاربردی منطبق بر فرایندهای عملیاتی و در راستای اهداف و استرات‍ژی های تجاری سازمان ، خط مشی تولید نرم‌افزار های شرکت های معتبر فعال می باشد.

در این مطلب یک اپلیکیشن اندروید برای خواندن انواع بارکد ها به شما معرفی خواهیم نمود. اپلیکیشن Barcode Scanner+ Plus نسخه بهبود یافته و حرفه ای این نرم  افزار است که در سایت گوگل پلی قیمت آن ۱٫۵ دلار می باشد.

ویژگی های این برنامه:

  • رابط کاربری ساده و بهبود یافته
  • الگوریتم جدید پردازش تصاویر جهت اسکن و تحلیل بارکد های مختلف از جمله UPC و EAN
  • استفاده از هر دو هسته پردازنده های دو هسته ای
  • پشتیبانی عمومی برای اسکن برچسب NFC
  • فعال کردن نور LED دستگاه برای اسکن در نور کم
  • قابل استفاده در دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید
  • و . . 

 

لینک دانلود

emailsubscript