• دسته‌بندی نشده

نکاتی در مورد کمتر مصرف شدن شارژ گوشی موبایل

یکی از مشکلاتی که ما با تلفن همراهمان داریم خالی شدن باطری در زمان های بسیار کم است. که اگر به نکته هایی که در ادامه از سایت دانلودنشان ذکر می شود توجه کنید نه تنها این مشکل را به راحتی حل خواهید نمود بلکه از خراب شدن باتری گوشی هم جلوگیری می کنید .

زمان شارژ کردن : برای شارژ کردن گوشی ، همیشه بعد از خالی شدن کامل شارژ گوشی اقدام به شارژ نمودن مجدد گوشی نمایید .

کار با گوشی در زمان شارژ شدن : همیشه سعی داشته باشید از گوشی در زمان شارژ شدن استفاده ننمایید ، چون باعث خراب شدن باتری و در نتیجه زود به زود خالی شدن شارژ گوشی می شود .

Bluetooth: بلوتوث به دلیل ساختاری که دارد بالطبع از باطری گوشی نیز به مقدار زیادی استفاده میکند. برای مثال وقتی که گوشی شما توسط یک Device بلوتوث دیگر شناسایی می شود جهت حفظ این ارتباط باطری زیادی مصرف خواهد کرد ؛ پس سعی کنیم که این آپشن را اکثرا خاموش نگاه داریم.

برنامه های باز شده: معمولا این موضوع برایمان عادت شده است که برنامه ای را در گوشی باز می کنیم و آن را هیچ وقت نمیبندیم تا زمانی که گوشی را خاموش کنیم. این هم یکی از دلایلی هست که از شارژ باطری می کاهد و شاید بتوان گفت مهمترین دلیل ، چون خودم این مورد رو روی گوشیه خودم امتحان کردم و میشه گفت حدود 50 درصد شارژ گوشیم به این دلیل از بین می رفت ، پس بهتر است که به صورت کامل از برنامه های باز شده خارج شویم. برای اینکه بفهمید چه برنامه هایی در موبایلتون باز هستند ، میتونید با همون دکمه ای که وارد منو میشوید ( با این تفاوت که اون رو چند لحظه نگاه داشته ) این کار رو انجام دهید ، در این زمان لیستی از برنامه های باز شده در سمت راست صفحه موبایلتون نمایش داده می شود . در گوشی های سونی اریکسون هم می توانید به قسمت Task Manager گوشی رفته و از برنامه های باز اطلاع پیدا کنید . 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *