ساخت انیمیشن های GIF از تصاویر توسط فتوشاپ

تاریخ : یکشنبه، 6 آوریل 2014
تعداد بازدید: 3,587
دیدگاه‌ها برای ساخت انیمیشن های GIF از تصاویر توسط فتوشاپ بسته هستند
نوشته : حمید
   

در این مطلب با یک آموزش بسیار عالی در خدمت شما عزیزان هستیم. اگر دوست دارید از تصاویر خود ، انیمیشن های متحرک با فرمت GIF توسط برنامه پرطرفدار فتوشاپ بسازید و اگر محصول تبلیغاتی خاصی دارید و به ساخت انیمیشن های متحرک تبلیغاتی نیاز دارید می توانید توسط آموزشی که در ادامه برای شما آماده کرده ایم. اینکار را به راحتی هرچه تمام تر انجام دهید. با این آموزش که توسط سایت دانلودنشان تهیه و نوشته شده است در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

برای اینکه انیمیشنی مثل تصویر بالا در برنامه فتوشاپ بسازید ، ابتدا کلیه تصاویر و لایه های خودتون رو در برنامه فتوشاپ فراخوانی کنید همانند تصویر زیر که من این کار رو انجام دادم. در تصویر زیر من ۵ لایه با رنگ ها و شماره های ۱ تا ۵ آماده کرده ام تا شما با اصول کلی کار آشنا شوید.

پس از فراخوانی لایه های مختلف ، شما باید پنجره ساخت تصاویر انیمیشن در فتوشاپ رو فعال نمایید. برای اینکار همانند تصویر زیر به تب window در برنامه فتوشاپ رفته و از زیر منو آن ، Timeline را انتخاب نمایید.

حال با پنجره ای شبیه تصویر زیر روبرو خواهید شد. در این پنجره همانند تصویر زیر گزینه Create Frame Animation را انتخاب کنید.

هنگامی که شما اینکار را انجام دادید ، تنها ۱ لایه از چند لایه انتخابی شما به لیست اضافه خواهد شد.

برای اینکه لایه های دیگر را هم به لیست اضافه نمایید ، کافیست طبق تصویر زیر عمل کرده و با انتخاب گزینه Make Frames From Layers لایه های دیگر را هم به لیست اضافه نمایید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید هر لایه داخل یک فریم قرار گرفته است.

در این لحظه باید یک زمان دلخواه برای هر فریم انتخاب نماید. برای اینکار کافیست بر روی فلش کوچک کنار زمان در هر فریم کلیک نمایید.

همانطور که مشاهده میشه شما میتوانید زمان های دلخواه خودتان را به هر فریم بدهید. پس از اعمال این تنظیمات شما می توانید انیمیشن ساخته شده خود را مشاهده و اگر از آن راضی بودید ، ذخیره نمایید.

برای ذخیره کردن انیمیشن با فرمت Gif کافیست از تب File گزینه Save for Web را انتخاب نمایید. در پنجره ای که باز می شود ( یک پنجره بزرگ ) شما در قسمت بالای پنجره سمت راست می توانید فرمت های مختلف ذخیره عکس را مشاهده نمایید ، شما برای ساخت انیمیشن فقط میتوانید فرمت GIF را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این گزینه ، به پایین همان پنجره رفته ، در قسمت Looping Options شما می توانید گزینه Once یعنی انیمیشن شما فقط یک بر نمایش داده شود و گزینه Forever یعنی انیمیشن برای همیشه نمایش داده شود به زبان ساده ، انیمیشن بصورت دائم در حال حرکت و نمایش باشد. مثل انیمیشن نمایشی ابتدای این مطلب و خیلی از انیمیشن های تبلیغاتی که در سایت های مختلف مشاهده می نمایید.

امیدوارم توسط این آموزش به نیاز شما برای ساخت انیمیش های متحرک کمک کرده باشم.
با تشکر
حمید مدیریت دانلودنشان دات کام
منبع : دانلودنشان دات کام

emailsubscript