• دسته‌بندی نشده

سقوط يك هواپيماي مسافربري با 105 سرنشين در نزديكي اروميه

 

ساعتی پیش یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، ایران ایر که از تهران به مقصد ارومیه به پرواز درآمده بود در نزدیکی دریاچه ارومیه سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سفیر، این پرواز حامل ۹۵ مسافر و ۷ نفر کادر و خدمه پرواز بوده است.

کاپیتان دادرس خلبان، قلعه تپه کمک خلبان و مهندس رستگار مهندس پرواز این هواپیما بودند.

بر اساس گزارش‌های اولیه دریافتی، به دلیل شرایط نامساعد جوی و دید نامناسب برای فرود، این هواپیما مجبور به دور زدن و تلاش برای فرود شد که به دلیل شرایط بدجوی و ارتفاع پائین‌تر از حد معمول این هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ آمریکایی که بسیار قدیمی بوده، سقوط می‌کند.

این هواپیما سه موتوره در اکثر نقاط دنیا دیگر به عنوان هواپیمای مسافربری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

آذربایجان غربی درباره آخرین وضعیت مصدومان و کشته شدگان سانحه سقوط هواپیمای بویینگ 727 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی ارومیه گفت: تمامی مجروحین و فوت شدگان حادثه سقوط هواپیما از محل حادثه به بیمارستان منتقل شده اند.
 
جلال زاده استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه این هواپیما 92 مسافر داشته است گفت: تمامی مجروحین و فوت شدگان حادثه سقوط هواپیما از محل حادثه به بیمارستان منتقل شده اند.

استاندار آذربایجان غربی درباره میزان تلفات جانی سقوط هواپیما گفت: هنوز نمی توانیم اظهار نظر دقیقی در این زمینه داشته باشیم اما تمامی بیمارستانهای ارومیه و همچنین بیمارستانهای نظامی آماده باش هستند.

جلال زاده در پاسخ به این سوال که چگونه برخی از مسافران با پای خود از هواپیما خارج شده اند گفت: این هواپیما در 15 کیلومتری ارومیه و در منطقه روستایی سقوط کرده است و روستاییان این حادثه را نقطه یابی کرده و اطلاع داده بودند. در دقایق اولیه که بخشی از هواپیما متلاشی یا سوراخ شده بوده عده ای که مجروح بودند توانسته بودند خود را به بیرون از هواپیما منتقل کنند که روستاییان آنها را به اولین مرکز بهداشتی منتقل کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی درباره چگونگی وضعیت این هواپیما قبل از سقوط گفت: این هواپیما قرار بوده ساعت 16 از تهران به سمت ارومیه پرواز کند که به خاطر شرایط جوی ساعت 18 با تاخیر پرواز کرده است لذا باید ساعت 19 یا 19:30 به فرودگاه ارومیه می رسیده است. 10 دقیقه قبل از اینکه به فرودگاه ارومیه برسد به برج مراقبت اعلام کرده است که آماده نشستن است اما در آخرین مکالمه با برج مراقبت گفته است که نمی تواند بنشیند. در این هنگام ارتباط قطع می شود و برج مراقبت متوجه می شود که هواپیما در حال کاهش ارتفاع است.

وی درباره شرایط جوی محل حادثه گفت: وضعیت جوی هم اکنون بسیار وخیم است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *